Vrabotuvanje.com - Продажен агент - Скопје - Арт Принт Студио
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажен агент

Скопје

Рок за пријавување:

 • Арт Принт Студио

 
Арт Принт Студио ДООЕЛ Заштитна, има потреба да вработи: 
SALES MANAGER – ПРОДАЖЕН МЕНАЏЕР
 
Опис на работата и работните задачи:
 • Арт Принт Студио има потреба од ПРОДАЖЕН МЕНАЏЕР... 
За таа цел потребно е лицето да поседува:
 • Особен интерес во продажниот сектор
 • Лична и професионална ефективност
 • Прецизност и ажурност во работатата 
 • Отклонување на несакани грешки во текот работата
 • Подготвеност за работа во тим
 • Подготвеност да ја прифати фирмата како своја
 • Комуникативни вештини
 • Активно познавање на Microsoft office пакетот
 • Познавање на англиски јазик
 • Поседување на возачка дозвола од Б Категорија
 • Подготвеност за работење на терен и патување во одреден реон
 • Одлични комуникациски, презентациски и аналитички способности;
 • Претходно работно искуство од мин. 1 години во овој сегмент 

Лицето ќе ги има следнива задачи: 
 • Комуникација со нови и стекнати клиенти на компнанијата.
 • Компанијата сама генерира клиенти кои треба да се информираат и да се разговара со нив за нивните потреби за остварување на интерес помеѓу двете страни
 • Комуницирање преку e-mail како и преку социјални мрежи, теренска комуникација со клиенти
 • Мерење резултати од продажба и остварување миниум со тенденција за постојано зголемување
 • Предлагање и следење на продажни механизми и политики
 • Изработка на цени за клиенти
 • Работење на набавки од јавен карактер – изработка на цени
 • Пратење и развој на пазарот и известувања
 • Следење конкуренција
 • Иновативност кон пазарот со продукти
 • Контрола на дигитален продажен сектор
 • Продукт менаџер
 • Контролор на процеси 
 
Можност за добра заработка преку процент после воспоставување, усогласување и координација на целиот систем, фиксна плата и пријавени на висината на фиксната плата. 

Вашето CV пратете го преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака - Sales. 
 
АРТ ПРИНТ СТУДИО ДООЕЛ ЗАШТИТНА е компанија со социјален карактер, вработува лица со Хендикеп. 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде