Vrabotuvanje.com - Графички дизајнер - Креатива - Скопје - Арт Принт Студио
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Графички дизајнер - Креатива

Скопје

Рок за пријавување:

 • Арт Принт Студио

 
Арт Принт Студио, има потреба да вработи 1(едно) лице 
ГРАФИЧКИ ДИЗАЈНЕР Креатива

 
Опис на работата и работните задачи:
 • Арт Принт Студио има потреба од Графички дизајнер креативеџ кој ќе биде сериозно запознаен со правилата за припрама за печат /prepress, со работно искуство од минимун 2 години. 
 •  Арт Принт е спремен да го дообучи лицето, за припрес оделот. 
 
За таа цел потребно е лицето да поседува:
 • Лична и професионална ефективност
 • Прецизност и ажурност во работата
 • Подготвеност да ја прифати фирмата како своја
 • Изразена креативност во насока на познавање на најновите трендови во Графичкиот дизајн 

Лицaто ќе ги има следнива задачи: 
 • Креативно прецизно изразување со договорни рокови
 • Дизајнирање возила и спремање за принт на дигитален плотер
 • Дизајнирање разновидни рекламни продукти и амбалажа.
 • Дизајнирање и припрема за печат за тврди продукти (flat bat polter).
 • Примање на готови фајлови од клиенти
 • Комплетна проверка преку предефинирани правила
 • Монтажа за оффсет и дигитален табачен печат
 • Повремено печатење на дигитални машини / принтери
 • Координација со оффсет и дигитален сектор за ефикасно работење
 • Нумерација за пошти и други нумерации
 • Дообука во напредни програми за графика 
 • Исклучително придржување кон правилата за работа
 • Силно чуство и желба за работење на странски пазар и прилагодување во дизајн концептот на странската земја, со можност работење во тим на 10 графички дизајнери 

Спремен за максимална подршка за тимот да работи хомогенизирано. 

Графички дизајн со дизајнерски способности за креирање на МОДЕРНИ, УНИКАТНИ И СОВРЕМЕНИ дизајнерски решенија. 

Брзо и ефикасно користење на COPY/PASTE дизајнерски решенија.
 
Брзо и ефикасно ремоделирање на готови решенија за полнење на нашата база со дизајни за ВЕБ страната. 

Одлично познавање на Англиски јазик, предност при вработување доколку го познавате и Германски јазик поради потребата за работа за Европски пазар. 

Интервенирање во социјални медиуми е во делот на графички дизајн и ситни активности, дадени од одговорно лице. 
 
Арт Принт Студио е компанија која излегува на Европски пазар има веб страна која ќе продава решенија на Европскиот пазар. 

Имаме комплетно производство со над 30 машини од графичката индустрија. 

За исклучително работливи и искусни графички дизајнери и лица со пошироки знаења, ВЕБ дизајн, Анимации, Презентации, разговарање за високи плати и бенифиции. 

Можност за добра заработка после воспоставување, усогласување и координација на целиот систем. 

Дискреција загарантирана. 
 
Вашето CV пратете го преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака ,, ГРАФИЧКИ ДИЗАЈНЕР КРЕАТИВА”. 

Општи правила за аплицирање:  Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот).  Назнака на позиција за која се аплицира. 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде