Vrabotuvanje.com - Оператор на дигитални машини - Скопје - Арт Принт Студио
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор на дигитални машини

Скопје

Рок за пријавување:

  • Арт Принт Студио

 
Арт Принт Студио Заштитна, има потреба да вработи: 
ОПЕРАТОР НА ДИГИТАЛНИ МАШИНИОпис на работата и работните задачи: 
  • Арт Принт Студио има потреба од ОПЕРАТОР НА ДИГИТАЛНИ МАШИНИ поради зголемување на обем на работа за работа во смени СО предходно работно искуство или лице кое има ОСОБЕН ИНТЕРЕС ДА НАУЧИ.

Главни работни задачи: 
  • ПЕЧАТЕЊЕ НА ПЛОТЕР, ДИГИТАЛНО ПЕЧАТЕЊЕ НА ПОВЕЌЕ ВИДОВИ ПРИНТЕРИ, ПЛАСТИФИЦИРАЊЕ, ПРИПРЕМАЊЕ ФАЈЛОВИ ЗА ПЕЧАТЕЊЕ ВО COREL, PHOTOSHOP И ILUSTRATOR
  • ОДРЖУВАЊЕ НА ПРИНТЕРИТЕ / ПЛОТЕРИТЕ
 
Дополнителни работни задачи:
КАШИРАЊЕ НА ФОРЕКС, СЕЧЕЊЕ НА ГРАФИЧКИ НОЖ, ДРУГИ ДОРАБОТКИ...
Во случај да не знаете дел од наведените работи има простор за дообука. 
Превземање на одговорност за временски и рокови. 
Постојано зголемување на платата, после влегување во системот на Арт Принт следува договор и солидна плата. 
Средина со висока професионалност.
Можност за заработка во дополнителни часови. 
Поддршка од целиот тим на Арт Принт Студио.
Стекнување на нов модерен ценет занает. 

За таа цел потребно е лицето да поседува:
  • Особен интерес за работа
  • Лична и професионална ефективност
  • Прецизност и ажурност во работата
  • Подготвеност за работа во тим
  • Подготвеност да ја прифати фирмата како своја
 
Вашето CV пратете го преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака „ОПЕРАТОР ЗА ДИГИТАЛНИ МАШИНИ ЗА ПЕЧАТЕЊЕ”. 

Општи правила за аплицирање:  Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот).  Назнака на позиција за која се аплицира. 

Тел. 02/3063194
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде