Vrabotuvanje.com - Возачи / Доставувачи - Скопје и Велес - Скопје и Велес - Лацталис МК Логистика ДООЕЛ Битола
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возачи / Доставувачи - Скопје и Велес

Скопје и Велес

Рок за пријавување:

 • Лацталис МК Логистика ДООЕЛ Битола

Лацталис МК Логистика ДООЕЛ Битола има потреба од следната работна позиција

 
Возачи / Доставувачи
3 (три) извршители

За реонот на Скопје и Велес
 

Позиција во организациската структура:

 • Достава на роба по претходна нарачка во одреден реон.

Опис на работата:

 • Врши квалитетна и навремена достава на стока;
 • Преземање на поврат од доставно место;
 • Грижа за документација;
 • Грижа и домаќинско однесување спрема возилото и стоката;
 • Одлична услуга на клиенти, комуникациски и организациски способности и целосна доверливост;
 • Работа во пријателска и динамична работна средина.

Потребни квалификации:

 • ССС;
 • Пожелно е претходно работно искуство со достава на готови производиво трговска мрежа;
 • Пожелно е искуство во работа со возила, познавање на дистрибуција и комерцијален пазар;
 • Задолжително поседување возачка дозвола Ц - категорија.

Ние нудиме:

 • Месечни нето примања во висина од 20.000 до 27.000 денари
 • Месечни бонуси согласно поставените таргети и КПИ


Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги достават преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде