Vrabotuvanje.com - Соработник за обезбедување - Охрид - Кам маркет
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Соработник за обезбедување

Охрид

Рок за пријавување:

 • Кам маркет

КАМФУД ДООЕЛ кој е дел од Групацијата Кам за цел одржување на безбедноста во своите простории во Охрид има потреба од:
 

СОРАБОТНИК ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ-1 извршител

Опис на работното место:

 • Контрола и координација на работата на физичкото обезбедување
 • Контрола на мониторинг системот
 • Контрола на алармите и дојавите во објектот, пренесување на информации до повисоките инстанци (пријавување на инциденти и интервенции)
 • Служи како консултант на Менаџерот за физичка безбедност за безбедносно прашања за регионот  Охрид, Струга, Битола
 • Следење на системот за безбедност, протоколот и поставеноста на техничкото и физичкото обезбедување
 • Одговара за обезбедувањето и безбедноста на лицата и имотот и дава предлози за унапредување на работата
 • Врши анализа и проценка на појава на можни ризици за безбедноста на објектите и работи кон заштита на на штети по имотот
 • Се грижи за навремено и непрекинато обезбедување на сите објекти, во сите простории и нивни одделенија 
 • Пренесува инструкции и дава упатства за извршување на работите и задачите, врши координација, корекција и супервизија на вработените
 • Ги извршува сите други работи од делокруг на своето работно место согласно укажаната моменталната потреба, по налог на Претпоставениот или Работодавачот

Квалификации:

 • ССС/ВСС (предност безбедносни студии)
 • Работно искуство-не е задолжително
 • Возачка дозвоја Б категорија-услов активен возач
 • Познавање на работа со компјутери MS Office
 • Познавање на англиски јазик (друг јазик се смета за предност)
 • Поседување на соодветни безбедносни лиценци и сертификати
 • Доверлива, аналитична, трпелива, дисциплинирана, прецизна личност, со високо развиено чувство за координирање и организирање на работните активности, Способност за разрешување на проблеми, способност за работа под притисок;
 • Претставителна личност како припадник на безбедносниот сектор на компанијата;
 
 
Работната позиција  е лоцирана во Охрид, работното време се одвива од понеделник до петок од  08:00 до 16:00 часот.
 
Доколку сте во потрага за нови професионални предизвици, мотивирани и подготвени за нови успеси испратете ја Вашата професионална Биографија (CV), писмо за мотивација и препораки (доколку поседувате), преку полето Брза Апликација со задолжителна назнака на апликацијата Соработник за обезбедување-Охрид.
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде