Vrabotuvanje.com - Книговодител - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

 
СЕРВО - КОМЕРЦ Сервет ДООЕЛ,
има потреба од следната работна позиција:
 

КНИГОВОДИТЕЛ
 

Потребни квалификации:

 • Високо образование - Економски факултет
 • Потребно е претходно работно искуство
 • Поседување уверение за овластен сметководител
 • Одлично познавање на MS OFFICE пакет, e-mail комуникација

Основни работни задачи:

 • Води материјално и финансиско сметководство
 • Се грижи за чување и заштита на сметководствените книги
 • Врши прием и контрола на сметководстевна документација пред да биде книжена
 • Пресметка на ДДВ и данок на добивка
 • Поднесување на даночни пријави
 • Контрола на благајнички дневник
 • Подготовка на статистички извештаи

Очекувани способности и вештини:

 • Одлични организациски вештини и способност за одредување приоритет
 • Самоиницијативен, снаодлив и тимски работник
 • Одлични комуникациски и презентациски вештини
 • Аналитички способности, упорни и енергични
 • Амбициозност и мотивираност, со желба за континуирана надградба
 • Позитивен пристап


Доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете Ваша апликација со Професионална биографија преку полето Брза Апликација.

Тел за контакт: Тел 070 268 198

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде