Vrabotuvanje.com - Специјалист за наплата на спорни побарувања - Тетово - Mogo Makedonija
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Специјалист за наплата на спорни побарувања

Тетово

Рок за пријавување:

 • Mogo Makedonija
 • Адреса: Антон Попов бр.1 ул.2 мезанин лок. 3, 1000 Скопје
 • Веб страна: https://www.mogo.mk/

Финансиското Друштво МОГО КРЕДИТИ ДООЕЛ Скопје е дел од Mogo Finance Групацијата.

Групацијата ги нуди услугите “Автомобилски кредит за половни возила” и “ кредит со залог на сопствено возило ” за сите марки и модели на возила со јасни услови и долг рок на отплата.

Нашиот тим се состои  од професионалци од областа на финансии, грижа за корисници и специјалисти за возила. 

Поради брз раст на компанијата и проширување на продажната мрежа ширум Македонија, имаме потреба од зголемувањен на нашиот тим, и затоа со овој оглас  повикуваме амбициозни лица да аплицираат на позицијата Специјалист за наплата на побарувања.  

Оддел за Наплата на спорни побарувања

Работно место: Специјалист за наплата на побарувања - 1 работно место во Тетово

Краток опис на потребни услови, способности / вештини за работното место:

 • Искуство во областа на наплата на долгови се смета за предност
 • Одлични комуникациски вештини
 • Вештини за преговарање и убедување
 • Внимание на детали и ориентираност кон резултати
 • Возачка дозвола Б категорија

Работни задачи:

 • Наплата на доспеани побарувања од должници
 • Одредување на причините за задоцнета отплата на долгови и наоѓање решение за нивно намалување
 • Работа согласно процедури за обезбедување навремена наплата
 • Изготвување писма за опомена во процесот на наплата
 • Посета на клиентите кои се во задоцнување со обврските од Договорот

Услови од компанијата:

 • Работно време од понеделник до петок 09.00-17.00 часот
 • Можност за напредување
 • Динамични работни услови во брзорастечка компанија
 • Можност за заработка преку бонуси во однос на процентот на наплатени долгови

Доколку сте заинтересирани, Ве покануваме Вашите пријави да ги доставите преку полето Брза Апликација.

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде