Vrabotuvanje.com - Мерчандајзер/ка - Куманово - Куманово - КОЛИД С Теам
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Мерчандајзер/ка - Куманово

Куманово

Рок за пријавување:

 • КОЛИД С Теам

КОЛИД С Теам

Водечка компанија од областа на увоз и дистрибуција на производи за широка потрошувачка,
застапник на реномираните брендови BARILLA, LIPTON, POLIMARK, SUNDAY, DUEL, SPIN, DAHLIA,
HERA, BECOLLINO, YUHOR, DELICATA, PRESTIGE, MISKO, DANUBIUS, VERDE, FUN&FIT, JUMBO,

Има потреба да вработи:

Мерчандајзер/ка
За реон Куманово

 

Потребни квалификации:

 • ВСС / ССС
 • Предходно работно искуство на иста или слична позиција ќе се смета за предност
 • Познавање на англиски јазик
 • Одлично познавање на работа со компјутери и MS Office пакетот
 • Возачка дозвола Б категорија

Одговорности и работни задачи:

 • Воспоставување на контакти со клиенти, со цел остварување на продажба
 • Изработка на потребна документација
 • Планирање и организирање на продажните активности
 • Прием на нарачки и дистрибуција на производи
 • Следење на продажбата и превземање на активности со цел зголемување на истата.
   

Личен профил:

 • Одлични комуникациски и преговарачки вештини
 • Организациски и аналитички способности
 • Динамична, иницијативна и насочена кон резултати
 • Ориентираност кон клиенти
 • Посветеност, лојалност и одговорност
   

Вашата Професионална Биографија можете да ја доставите преку полето Брза Апликација
со задолжителна назнака „Мерчендајзер - Куманово“.

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде