Vrabotuvanje.com - Оператор во оддел за пакување - Скопје - Hi-Tech Corporation
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор во оддел за пакување

Скопје

Рок за пријавување:

 • Hi-Tech Corporation

Hi-Tech Corp. 
е водечки Европски производител на eлектронски печатени плочки

компанија која постои 38 години, со повеќе од 200 вработени, од кои над 90 се дипломирани инженери и извезува 100% од своето производство на странски
пазари, опслужувајќи широк спектар на индустрии (Airbus, Boeing, Bosch, Siemens…

Hi-tech Corp. објавува
К О Н К У Р С
за вработување на позицијата:

Оператор во оддел за пакување


Потребни квалификации: 
 • Завршено средно или високо образование
 • Способност за следење на работни инструкции и процедури за работа, одговорност, дисциплинираност и посветеност на работата
 • Познавање на англиски јазик и работа со компјутери
Работни задачи:
 • Распределување на финалниот производ во пакети
 • Означување во софтвер дека робата е испорачана
 • Ракување со залиха на финален производ
 • Помош на финална контрола
Компанијата обезбедува:
 • Организиран превоз од и до работното место 
 • Континуирани обуки  
 • Склучување на договор за работа

Кандидатите кои ги исполнуваат условите можат најдоцна до 31.03.2019 
преку полето “Брза Aпликација” да достават кратка биографија - CV. 
Ќе бидат разгледани само оние апликации кои содржат комплетни информации 
(адреса, телефон и датум на раѓање, фотографија, назив на фирмите и период во кој е стекнато претходното работно искуство, итн.) и скенирано уверение за завршено образование.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде