Vrabotuvanje.com - Електроинженер - Скопје - Електроелемент
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Електроинженер

Скопје

Рок за пријавување:

 • Електроелемент

Друштвото Електроелемент ДОО има потреба за вработување на работник за следното работно место, во седиштето на друштвото:

ЕЛЕКТРО ИНЖЕНЕР

Потребни квалификации:

 • Високо образование – Електротехнички факултет 
 • Задолжително познавање на работа со компјутери (MS Office)
 • Работно искуство од минимум 3 години во големопродажба на електроматеријали, кабли, кабелски прибор, автоматика
 • Познавање на англиски јазик
 • Возачка дозвола - ,,Б,, категорија (активен возач)
 • Познавање и способност за читање на техничка документација
 • Способност за техничко и аналитичко решавање на проблеми
 • Способност за тимска работа
 • Комуникативност, одговорност, трпеливост и прецизност
   

Лицата кои ќе се вработат ќе склучат договор за вработување на определено време од три месеци, со можност за продолжување на договорот со почетна плата 25.000 денари, во зависност од работното искуство на кандидатот.

Вашето CV може да го испратите преку Брза Апликација,
 со назнака “Електроинженер“ најдоцна до 30.04.2020 година. 
 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Електротехника изнесува 22.219 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде