Vrabotuvanje.com - Помлад Сметководител - Скопје - Финансиско друштво ТИГО Фајнанс
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Помлад Сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • Финансиско друштво ТИГО Фајнанс

 

 
 

Финансиско друштво ТИГО Фајнанс ДООЕЛ Скопје е современа компанија која применува иновативна и модерна технологија, посветена на корисниците. Нудиме брзи и лесни решенија за микрокредитирање на физички лица кои се достапни секому. 
 
Нашиот тим се состои од професионалци од областа на финансии, грижа за корисници и ИТ. Поради брз раст на компанијата, повикуваме амбициозни лица да аплицираат на позицијата Помлад Сметководител. 

Помлад Сметководител

Вистинскиот кандидат за оваа позиција е проактивен, флексибилен и ориентиран кон резултати, со цел градење на успешна компанија. 
 

Позицијата вклучува:

 • Прием на сметководствени документи за книжење
 • Книжење на влезна и ислезна документација и дневна контрола на книжењето на тансакциите
 • Книжење на денарски и девизни изводи
 • Подготвување на извештаи и поднесоци до институции
 • Изработка на анализи и извешта во Excel 
 • На оваа позиција вработениот одговара пред раководителот на одделот за финансии и сметководство 
   

Профил на кандидат:

 • ВСС – економски факултет
 • Минимун 1 година работно искуство во областа сметководство и финансии
 • Познавање на законска регулатива од областа на сметководството и даноците
 • Познавање на англиски јазик и MS Office
 • Организациски и аналитички способности
 • Способност за работа со голем обем на информации
 • Подготвеност за работа со куси рокови
 • Способност за работа во динамично опкружување
 • Флексибилност за индивидуално и тимско работење
 • Комуникативност и доверливост
 • Внимание на детали и ориентираност кон резултати 
   

Услови од компанијата:

 • Современа и најнова технологија
 • Можност за напредување
 • Динамични работни услови во брзорастечка компанија 

Доколку сметате дека сте вистински кандидат кој може да изгради цврсто фокусирана организациска култура,  испратете Ваша биографија и писмо за мотивација на македонски јазик преку полето Брза Апликација.
 
ТИГО ФАЈНАНС обезбедува еднакви можности за вработување и позитивно ги поттикнува апликациите од соодветно квалификуваните кандидати без оглед на пол, раса, возраст, религија или убедување. 
 

Финансиско друштво ТИГО Фајнанс ДООЕЛ Скопје

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде