Vrabotuvanje.com - Молекуларен биолог - Скопје - ПЗУ БИОТЕК ЛАБОРАТОРИЈА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Молекуларен биолог

Скопје

Рок за пријавување:

 • ПЗУ БИОТЕК ЛАБОРАТОРИЈА

ПЗУ БИОТЕК ЛАБОРАТОРИЈА, објавува оглас за следната работна позиција

молекуларен биолог
1 (еден) извршител

Главни одговорности:

 • Припрема на раствори
 • Мануелна изолација на нуклеински киселини ДНК и РНК
 • Амплификација

Потребни способности и вештини:

 • Мотивирана и стабилна личност
 • Флексибилност за индивидуална и тимска работа
 • Желба за учење и напредок во областа на работење

Очекувани квалификации:

 • Работно искуство во областа на молекуларна биологија
 • Активно работно користење на англиски јазик (пишан и говорен)
 • Работно користење на компјутер – MS office
 • Поседување на возачка дозвола Б-категорија
Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете ваша апликација со Професионална биографија преку полето Брза Апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Фармација и Биотехнологија изнесува 36.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде