Vrabotuvanje.com - Помошници во кујна - Инсајдери - Скопје - СНБ ФУД ИНВЕСТ ДОО - ДОМИНОС
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Помошници во кујна - Инсајдери

Скопје

Рок за пријавување:

 • СНБ ФУД ИНВЕСТ ДОО - ДОМИНОС
 

СНБ ФУД ИНВЕСТ ДООЕЛ - ДОМИНОС ПИЦА  од Скопје, ул.Вељко Влаховиќ бр.26 е Компанија која својот успех го базира на тимската работа и динамичен развој, а за своите потреби објавува оглас за вработување на 

ПОМОШНИЦИ ВО КУЈНА - ИНСАЈДЕРИ

Потребни квалификации:

 • Завршено средно образование, пожелно угостителско
 • Со или без претходно работно искуство 

Личен профил:

 • Организираност и одговорност
 • Самоиницијативност и енергичност
 • Способност за тимска работа
 • Способност за работа под притисок и на кратки рокови

Опис на работно место:

 • Ги подготвува производите внимава на грамажата на продуктите кои ги користи и на нормативите
 • Се грижи за подготовка на потребен материјал (зеленчук, сосеви и сл.) за да нема застој во процесот на подготовка на производите
 • Се грижи за исклучителен квалитет на производите кои ги подготвува
 • Одговорен е за целокупната опрема со која ги извршува своите работни обврски
 • Ја одржува хигиената на алатите со кои работи
 • Води грижа за хигиената во просторот

Ние нудиме:

 • Пријатна работна атмосфера
 • Светски признати обуки 
 • Можност за долгорочна кариера

Работно време:

 • Неделно  40 часа
 • Дневно во две смени: прва смена од 08:00 до 16:00 часот, втора смена од 16:00 до 24:00 часот

 

Заинтересираните кандидати кои ги исполнуваат горе наведените услови потребно е да испратат резиме (CV) и придружно писмо со наведување на работното место  преку полето Брза Апликација.

Лице за контакт Ивана Чаловска Ангеловска, тел: 02/ 3125 - 125.

Изборот ќе се изврши во рок од 45, 90 или 120 дена во зависност од бројот на пристигнати апликации.
Само апликациите кои ги исполнуваат потребните квалификации и услови ќе бидат повикани на интервју.
Пристигнатите апликации после наведениот рок, како и некомплетните апликации нема да бидат предмет на разгледување.

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде