Vrabotuvanje.com - Дизајнер за ентериерно уредување - Скопје - KC Home
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дизајнер за ентериерно уредување

Скопје

Рок за пријавување:

 • KC Home

KC HOME е модерен концепт кој нуди разновидни производи и услуги, вклучувајќи керамика, санитарија, кади и туш кабини, текстил и други производи. Со докажано 30 годишно искуство и со посветен тим, KC HOME by Kaleceramica обезбедува иновативна атмосфера овозможувајќи професионален развој.

Поради нашето проширување, ги покануваме амбициозните кандидати да аплицираат на позициите:

ДИЗАЈНЕР ЗА ЕНТЕРИЕРНО УРЕДУВАЊЕ 
 

KC Home нуди: 

 • Современа опрема
 • Разновидна средина
 • Можност за професионален развој 
 • Конкурентна плата
 • Целосна поддршка во позитивнен амбиент

Вештини:

 • Креативност, уметнички афинитети, современ стил
 • Завршено високо образование ВСС (Факултет за дизајн и технологии на мебел и ентериер/Архитектонски факултет, Академија за дизајн)
 • Солидно познавање на технички програми за цртање
 • Релевантни способности во областа на дизајнот
 • Добри промотивни, комуникативни и организациски вештини
 • Течна и коректна комуникација со клиентите
 • Искуство во областа на продажба и услуги на клиенти со минимум 3 години
 • Подготовка и презентација на решенија и понуди
 • Етичен и професионален однос ‣ Одлично управување со времето, интерлични и организациски вештини ‣ Неопходно познавање на македонскиoт јазик
 • Солидно познавање на англискиот јазик и добро познавање на Microsoft Office пакетот
 • Висок степен на одговорност и  целосна посветеност на работата
 • Флексибилност и мотивираност
 • Тимска работа

Предност имаат кандидатите:

 • Искуство во продажба во продажен салон
 • Кои имаат искуство во истата област
 • Кои познават повеќе јазици, освен македонски и/или албански
 • Мотивирани и амбициозни
 • Подготвена за совладување на повеќе различни задачи 

Одговорности:

 • Изработка на  проектни решенија за комплетен ентериер
 • Менаџирање на showroom
 • Одлично познавање на производите
 • Секојдневна комуникација со клиенти во врска со нивните потреби за дизајн на нивниот ентериер и проектирање на креативни решенија
 • Следење на нај нови трендови и стилови
 • Секојдневни обврски поврзани со непречено работење на салонот
 • Репрезентативен представник на компанијата
 • Имплементација на стратегија за продажба предвидена од менаџментот
 • Добро анализирање на барањата од клиентите и нудење решенија за продажба
 • Добра презентација на концептот на KC HOME
 • Почитување и насочување на процедурите за комуникација во согласност со политиките на компанијата
   

  Нудиме:

 • Конкурентна плата врз основа на вашите вештини и искуство, како и бонус план
 • По платената пробна работа со време траење од 6 недели, следи долгорочен договор
 • Сите квалификувани кандидати ќе бидат разгледани без разлика на раса, религија или пол
 • Кандидатите кои ќе бидат примени во компанијата, однапред ќе им биде обезбедена интерна обука

Аплицирање:

Аплицирањето треба да биде со наслов “Дизајнер за ентериерно уредување -  (Име и Презиме на Kандидатот)”
Треба да наведете одговор на прашањето: “Зошто аплицирате во оваа област, и зошто мислите дека вие треба да се квалификувате?”
Доставување на CV треба да се изврши преку електронска форма преку полето Брза Апликација или на https://kchome.mk/kariera/

Последен датум за пријавување е 1 Јуни 2020 година. Само избраните кандидати ќе бидат контактирани.  
Само избраните кандидати ќе бидат контактирани.

Поради нашето проширување, ги покануваме амбициозните кандидати да аплицираат на позицијата ДИЗАЈНЕР ЗА ЕНТЕРИЕРНО УРЕДУВАЊЕ. Доколку се пронаоѓате во описот аплицирајте и станете дел од нашиот тим. 

 

 

 

 

 

 

 

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Уметност и Дизајн изнесува 21.700 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде