Vrabotuvanje.com - Техничар на координатна мерна машина (со три оски) - CMM машина - Скопје - ДУРА АУТОМОТИВЕ ДООЕЛ Илинден
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Техничар на координатна мерна машина (со три оски) - CMM машина

Скопје

Рок за пријавување:

 • ДУРА АУТОМОТИВЕ ДООЕЛ Илинден

Техничар на координатна мерна машина (со три оски) - CMM машина 

 
 
ГЛАВНИ ОДГОВОРНОСТИ
 • Мерење и одобрување на производите на координатната мерна машина со три оски - ЦММ;
 • Мерење на производи на координатна мерна машина со три оски (ЦMM) со цел одобрување на прототипови и одобрување на сериско производство;
 • Навремено мерење како и соодветно реагирање при појава на неусогласености во производството во согласност со плановите за производство;
 • Обезбедува сигурност дека мерените/контролираните производи се во согласност со техничката документација;
 • Ги идентификува неусогласеностите и го известува супервизорот/инженерот за квалитет;
 • Задолжен е за одржување на соодветни услови за работа (температура и влага) во просторијата каде што е поставена координатната мерна машина со три оски (CMM);
 • Помага и го поддржува калибрирањето на мерната опрема во компанијата;
 • Дава поддршка при посетите на добавувачите и клиентите, учествува во проверките и ги следи корективните акции;
 • Ги дефинира алатите и уредите потребни за контролни активности;
 • Креира процедури за влезна, процесна и финална контрола на сите компоненти и делови.
   
ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ
 • Техничко образование;
 • Познавање на функциите на координатна мерна машина со три оски (ЦMM);
 • Основно познавање на CAD;
 • Преглед и ажурирање на техничка документација (технички цртежи и технологии) на напредно ниво;
 • Познавањa на мерна опрема;
 • Познавање на системи за контрола на квалитет;
 • Познавање на англиски јазик.
   

Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги достават
преку полето Брза Апликација

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Машинско инженерство и Бродоградба изнесува 26.404 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде