Vrabotuvanje.com - Специјалист за регрутација - Скопје - ДУРА АУТОМОТИВЕ ДООЕЛ Илинден
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Специјалист за регрутација

Скопје

Рок за пријавување:

 • ДУРА АУТОМОТИВЕ ДООЕЛ Илинден

Специјалист за регрутација

 
 
ГЛАВНИ ОДГОВОРНОСТИ
 • Креирање и објавување на огласи на портали за вработување и социјални мрежи;
 • Подготвување и објавување на внатрешни огласи за вработување;
 • Преселекција на потенцијални кандидати во согласност со критериумите на компанијата и позицијата;
 • Закажување и вршење на интервјуа заедно со претставник на одделот за чии што потреби се врши регрутацијата; 
 • Се грижи избраните кандидати да ги поседуваат потребните вештини и способности за извршувањето на доделените одговорности;
 • Креира база на податоци со сите кандидати повикани на интервју;
 • Ги подготвува понудите за вработување;
 • Ги известува одбиените кандидати;
 • Одговорен е за административниот дел поврзан со целокупниот процес на регрутација;
 • Одговорен е за процесот на воведување на работното место заедно со директните претпоставени на новите вработени и ја следи интеграцијата на новите вработени;
 • Организира и координира активности за обуки и други методи за развој на вработените; 
 • Изготвување на различни видови на извештаи на барање на претпоставените и ги следи соодветните индикатори за перформанс;
 • Учествува во процесот на креирање на буџет за нови вработувања заедно со менаџерот за човечки ресурси;
 • Идентификување на извори на таленти преку одржување на односи со професионалци и мрежи на професионалци од индустријата, образовни институции, агенции за вработување;
 • Учествува во активности за претставување на компанијата за привлекување на вниманието за идни вработувања, учествува на  саеми за работна сила, презентации на универзитети, итн;
 • Изработка на извештаи поврзани со процесот на регрутација и носење на одлуки врз база на анализа на податоците;
 • Врши евалуација на квалитетот на сите вработувања;
 • Постојано ги анализира надоместоците на пазарот;
 • Учество во изработка на процедури поврзани со работните активности;
 • Имплементира прашалници за задоволство и мотивација на вработените.
   
ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ
 • Високо образование;
 • Минимум 2 години релевантно работно искуство;
 • Одлично познавање на англиски јазик;
 • Одлични комуникациски и интерперсонални вештини.
   

Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги достават
преку полето Брза Апликација

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Човечки ресурси изнесува 36.801 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде