Vrabotuvanje.com - Отворени работни позиции во Хотел - Скопје - Limak
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Отворени работни позиции во Хотел

Скопје

Рок за пријавување:

  • Limak
 
 

Limak Skopje Hotel

Limak Skopje HOTEL *****, soon will be opening doors to it’ s dear guests as part of the Limak Hospitality Group’ s 9th hotel,  presenting 142 elegant rooms. Limak Skopje will also be a hot spot with its stylish outlets as main restaurant, lobby, roof bar, meeting, and ballrooms facilities.

Limak Skopje will be bringing the “Limak Hospitality” to Skopje with its hotel & wellness facilities located right at the city center.

We are encouraging all qualified and enthusiastic people to apply for one of our available positions and become a proud and longterm staff member of our Limak Family.
 

Отворени работни позиции:

 

Оддел Рецепција

1. Рецепционер/ка
2. Лице за хотелски резервации
3. Момче за куфери

Позиции во Housekeeping

1. Супервизор
2. Собарки
3.  Лице одговорно за мини бар
4. Хигиеничари

СПА

1. Хигиеничар
2. Масажер/ка

Ресторан

1. Менаџер на ресторан
2. Супервизор на ресторан
3. Супервизор за настани
4. Келнери/ки
5. Помошници келнери/ки (Bus Person)
6. Шанкери

Кујна

1. Готвачи/ки
2. Помошници готвачи/ки
3. Слаткари
4. Лица за хигиена во кујна, садомијачи ( Steward Chef/ Stewards)

Други позиции

1. Лице за набавки
2. Магационер
3. Супервајзор за обезбедување
4. Хаус мајстор, електричар, водоводџија
5. Машински инженер за одржување на хотелот
6.Техничко лице одговорно за опрема на настани
7. ИТ Менаџер
 

Сите заинтересирани кандидати ги покануваме да ја испратат својата професионална биографија преку полето Брза Апликација.

ЛИМАК СКОПЈЕ ХОТЕЛОТ ***** , кој ке се отвори наскоро во градот, ги охрабрува сите квалификувани, енергични и позитивни лица да аплицираат за соодветна позиција и да станат дел од фамилијата на ЛИМАК групацијата.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде