Vrabotuvanje.com - Практикант - Прилеп - МИКРОСАМ Прилеп
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Прилеп

Рок за пријавување:

  • МИКРОСАМ Прилеп


За Микросам:
Микросам е светски-признат лидер во производство на Роботски и ЦНЦ машини за композитни производи (carbon fiber, glass fiber, etc.). Во 30-години Микросам има инсталирано над 250 производни линии во повеќе од 40 земји во светот, како Германија, САД, Русија, Јапонија, Кина, Индија, Израел и Кореа. Глобалните клиенти се водечки во авионска, вселенска, автомобилска, одбранбена и други индустрии, како и врвни истражувачки центри за модерни композити.  Заедно со Институтот за Современи Композити и Роботика имаме напредна лабораторија и правиме заеднички развој со бројни компании кои се лидери во примена на композити во светот. Дознајте повеќе на www.mikrosam.com

Во насока на професионално усовршување на младите, Микросам, Прилеп нуди пракса со полно работно време за студентите од сите Технички факултети со завршена втора година на факултет.

Студентска пракса во Микросам
Придобивки:
  • 2 месечна практикантска работа со ментор
  • Континуиран процес на учење со работа на проекти 
  • Одлични услови за работа во креативна средина 
  • Стекнување искуство во светски позната компанија со амбициозен и професионален тим
  • Организиран превоз и храна
     
Сите студенти (додипломци, дипломирани и постдипломци) на Техничките факултети кои се насочени кон успех, може да го испратат своето CV преку полето Брза Апликација, со назнака „Апликација за пракса“ 
 
Краен рок за аплицирање 10.07.2020 г.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде