Vrabotuvanje.com - Сметководител - Скопје - АНСОМА КОНСАЛТИНГ ДООЕЛ СКОПЈЕ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • АНСОМА КОНСАЛТИНГ ДООЕЛ СКОПЈЕ

АНСОМА КОНСАЛТИНГ ДООЕЛ СКОПЈЕ
​БИРО ЗА СМЕТКОВОДСТВО И КОНСАЛТИНГ
има потреба од ново вработување за следнава позиција:

СМЕТКОВОДИТЕЛ

ОДГОВОРНОСТИ:

 • Евиденција и обработка на влезна и излезна документација; 
 • Архивирање на документација;
 • Подготвување и реализирање на ДДВ пријави;
 • Координација со надворешни финансиски институции;
 • Спроведување на сите сметководствени финансиски книжења;
 • Усогласување на материјална, финансова и оперативна евиденција;
 • Изработка на извештаи и анализа на истите;
 • Следење и имплементирање на измени согласно законска регулатива.

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • ССС/ВССС;
 • Работно искуство на иста или слична позиција;
 • Активно користење на англиски јазик;
 • Напредно користење на компјутер – MS Office;
 • Уверение за сметководител.

СПОСОБНОСТИ И ВЕШТИНИ:

 • Оргнизациски и аналитички способности;
 • Одлични комуникациски способности;
 • Проактивност и насоченост кон резултати;
 • Мотивирана и стабилна личност;
 • Одговорност, посветеност и истрајност во работата.

 

Заинтересираните кандидати треба да ги поднесат следниве документи биографија и мотивациско писмо електронски преку полето Брза Апликација.

Краен рок за поднесување на наведените документи е 14.07.2020.
Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде