Vrabotuvanje.com - Економист/Сметководител - Скопје - Fresh Food DOO
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Економист/Сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • Fresh Food DOO
 • Адреса: Vrapciste, 100 br.1, 1200 Tetovo

Интернатионал Фреш Фоод ДОО е компанија со седиште во Скопје, формирана во 2018 година од домашни и странски инвеститори. Компанијата има за цел да започне со производство и дистрибуција на свежо пилешко месо на домашниот пазар и пошироко. Визијата на Компанијата е преку изградба на супствени инкубаторски станици, фарми за бролјери, сопствена кланица и фабрика за производство на сточна храна да креира затворен круг на производство на свежо пилешко месо со врвен квалитет и пласирање до потрошувачите на најквалитетен 100% домашен производ.

Интернатионал Фреш Фоод ДОО има потреба од следната работна позицијa

Економист/Сметководител

Потребни квалификации:

 • Соодветно високо образование
 • Најмалку 3 години претходно работно искуство на соодветна позиција
 • Познавање на англиски јазик (писмена и вербална комуникација)
 • Познавање и работење на MS office пакетот
 • Познавање на мсфи и мсс
   

Опис на работните задачи:

 • Книжење на целокупна сметководствена документација
 • Пресметка и книжење на производство
 • Изготвување на даноци пријави и нивно поднесување во соодветни органи
 • Изготвување и книжење на плати
 • Изготвување и поднесување на завршна сметка
 • Административно општи работи​
   

Профил на личноста:

 • Комуникативни вештини во писмена и вербална форма
 • Способност за работа во тим
 • Способност за работа во стресни ситуации

Доколку сте заинтересирани да бидете дел од нашата приказна, Ве молиме пратете ја Вашата биографија електронски преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде