Vrabotuvanje.com - Машински инженер - Скопје - Визбегово - АТС Инженеринг
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Машински инженер

Скопје - Визбегово

Рок за пријавување:

 • АТС Инженеринг

 

Компанијата АТС Инженеринг Скопје
која се занимава со производство на заштитна опрема,
има потреба од вработување на:

Машински инженер конструктор 3D CAD Design Software / SOLIDWORKS


Избраниoт кандидат ќе бидe дел од тимот за машинско конструирање на машини, дизајнирање конструирање на опрема применувајќи ги најдобрите методи за превентивно планирање и распоред на активности за редовна набавка и одржување, подготовка на извештаи, учество во подготовка и имплементација на нови проекти.  

Ќе биде задолжен за создавање на нови машини,  планирање, координирање, изведба и контрола на зафати за машинско склопување според меѓународните и најдобрите технички стандарди. Извршувањeто на задачите во најголем дел е самостојно, како водач на тим или дел од тим.

Квалификации на кандидатите:

 • Машински инженер, ВСС/VII степен;
 • Задолжително работно искуство од 10 години;
 • Компјутерски вештини – MS Office, AutoCAD (2-D), MS Project, одлично познавање на AutoCAD 3-D.

Конкурентски предности:

 • Желба за работа во средина со високи барања;
 • Одлични аналитички, комуникациски и организаторски способности;
 • Динамичност, ефективност и ефикасност;
 • Флексибилност и адаптибилност;
 • Посветеност, мотивираност, иницијативност;
 • Тимска работа и кооперативност;
 • Решавање на проблеми.

Кандидатите треба да ја приложат следнава документација: 
1. Биографија (CV) преку полето Брза Апликација или да се информираат на тел: 071 322 497.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Машинско инженерство и Бродоградба изнесува 26.404 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде