Vrabotuvanje.com - Комерцијалист - Тетово, Гостивар - Тетово, Гостивар - Млекара АД Битола
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист - Тетово, Гостивар

Тетово, Гостивар

Рок за пријавување:

 • Млекара АД Битола
Млекара АД Битола
Објавува слободна позиција:
 
КОМЕРЦИЈАЛИСТ
за региони: Тетово/Гостивар
 
 
Објавен на: 24.06.2020
Време за аплицирање: 12.07.2020

ОДГОВОРНОСТИ:

 • Распоред за неговата рута и следење на секојдневниот план без исклучок;
 • Генерирање на нарачки следејќи го целото постоечко портфолио и нови SKU, договарање на денот на испорака;
 • Подобрување на поставеноста и изгледот на производите, следење на насоката на движење на купувачите,S-T-S, цени;
 • Договарање на бројот на Displays во текот на годината, производите, позицијата, палетните места, цени итн.;
 • Подобрување на релациите на компанијата со менаџерите на продажните места и магационерите;
 • Управување со сите жалби кои доаѓаат од персоналот во продажното место и размена со супервизорот сите податоци поврзани со бизнисот;
 • Применување на промоцијата одредена за тоа продажно место;
 • Анализа на состојбата на продажното место: залиха, позиција, специјалнапромоција, POP материјали;
 • Презентирање и пласирање на новите производи на пазарот на постоечките и потенцијалните купувачи;
 • Обезбедува уредна наплата на побарувањата од купувачите.

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Работно искуство во продажба;
 • Универзитетска диплома ќе се смета за предност;
 • Возачка дозвола Б-Категорија, искусен возач;
 • Одлично познавање на MS Office пакетот (особено Excel).

За да бидете успешен кандидат потребно е да ги имате следните КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • Умереност на цели и уверливост;
 • Можност за самостојна и тимска работа;
 • Способност за ефикасно решавање на проблемите;
 • Стрпливост и упорност.
 
Вашата Професионална биографија (CV), можете да ја испратите преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака во subject „Комерцијалист за град....“.
 
Со испраќање на Вашата апликација давате согласност Вашите податоци да бидат задржани и користени од компанијата во рок од 1 (една) година.

Само апликациите кои ги исполнуваат условите и ќе влезат во потесен круг ќе бидат повикани на интервју.
 
Сектор за човечки ресурси
    МЛЕКАРА АД Битола
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде