Vrabotuvanje.com - Дистрибутер (м/ж) - Скопје - КЕНДИ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дистрибутер (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

 • КЕНДИ ДООЕЛ
 • Адреса: ул.Боро Тодоровиќ 1 бр.2 бр.Г.Баба, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.kendy.mk

За Нас

Мисија: Основната идеја на Кенди ДОО  е да се понудат квалитетни производи на македонскиот пазар кои ќе допринесат за одржување на човековото здравје. Квалитетот претставува основа, и тоа е идејата, да можеме со сигурност да застанеме позади секоја група на производ со која работиме. Програмата постојано се зголемува во насока на природни,иновативни и специфични производи. 

Покрај сопствените брендови, со нашето 25 годишно  искуство на пазарот нудиме висококвалитетна услуга на продажба, дистрибуција и управување и развој на производниот бренд.

Во моментов имаме потреба од следната работна позиција:

ДИСТРИБУТЕР

Потребни квалификации: 

 • Завршено средно образование;
 • Претходно работно искуство на позиција доставувач/дистрибутер;
 • Возачка дозвола - минимум „Б“ – категорија.

Одговорности и задачи:

 • Одговорен за навремена и точна достава на робата до крајната цел;
 • Внимателна испорака на производите, одговорност за товарената и вратената роба во возилото;
 • Одговорен за документацијата (фактури, повратници и сл.);
 • Уредно чување на возилото, грижа за техничката и хигиенската исправност на возилото.

Личен профил:

 • Комуникативност, организираност и одговорност;
 • Способност за работа со дадени рокови и работа под притисок;
 • Способност за тимска работа;
 • Позитивен став;
 • Флексибилност за работа на терен.
 
Доколку ваквиот работен ангажман е предизвик за Вас, испратете ја Вашата биографија со назнака за Дистрибутер.

Напомена:

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани. 
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде