Vrabotuvanje.com - Дипломиран градежен инженер - Скопје - ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дипломиран градежен инженер

Скопје

Рок за пријавување:

 • ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл
 
 
Друштвото за градежништво, промет и услуги ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл и др. ДОО Скопје е компанија лоцирана во Македонија, која испорачува комплетни решенија од областа на геотехниката, хидротехниката, енергетиката, рударството, патната инфраструктура и заштитата на животната средина. Поради зголемен обем на работа Друштвото за градежништво, промет и услуги ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл и др. ДОО Скопје има потреба од вработување на:
 
Оглас за работна позиција: Дипломиран градежен инженер-конструктивна насока
Опис на работно место: Проектант

 
Потребни квалификации: 
 • Образование: Градежен факултет-конструктивна насока
 • Работно искуство: Без работно искуство.
 • Работно искуство во областа на изработка на арматурни планови и проектирање на градежни конструкции ќе се смета за предност
 • Познавање на англиски јазик. Познавање на германски јазик ќе се смета за предност
 • Познавање на работа со компјутери (MS Office, AutoCAD, ArmCAD, Tower)
 • Познавање на BIM компатибилни софтверски пакети ќе се смета за предност
 • Возачка дозвола Б категорија
 
Дополнителни квалификации/вештини:
 • Самониницијативност, проактивност, комуникациски и аналитички способности, организираност и систематичност во работата.
 
Опис на работни задачи: 
 • Изработка на проектна документација за градежни конструкции и комуникација со интерни и екстерни засегнати страни во процесот на проектирање на градежни конструкции
 
Вашата биографија и мотивационо писмо, со задолжително наведување на работната позиција за кој се пријавувате, телефонски контакт и адреса на електронска пошта, можете да ги доставите:
 • По електронска пошта преку полето Брза Апликација
 • По пошта на адреса: ул. Борис Трајковски бр. 111 Скопје најдоцна до 10.08.2020
 
Работното време започнува од 08:00 часот до 16:00 часот.
 
Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг на избор и кои ги исполнуваат бараните услови, ќе бидат повикани на разговор. 
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде