Vrabotuvanje.com - Адвокатски приправник - Антон Попов бр.1/1-6 Скопје - Адвокатско друштво Бранко Кузманоски и партнери
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Адвокатски приправник

Антон Попов бр.1/1-6 Скопје

Рок за пријавување:

  • Адвокатско друштво Бранко Кузманоски и партнери
  • Адреса: ул.Антон Попов бр.1/1-6 К.Вода, 1000 Скопје

Адвокатско друштво Бранко Кузманоски и партнери
со седиште на ул. Антон Попов бр.1/1-6, има потреба од:

ДИПЛОМИРАН ПРАВНИК - АДВОКАТСКИ ПРИПРАВНИК (М/Ж)

 

Потребни квалификации:

  • Високо образование - Правен факултет;
  • Со или без претходно работно искуство;
  • Познавање на англиски јазик.


Личен профил:

  • Одговорна и самоиницијативна личност;
  • Способен за работа под притисок и во зададени рокови;
  • Одлични комуникациски способности;
  • Способност за работа во тим;
  • Организираност и посветеност.


​Заинтересираните кандидати потребно е да достават кратка биографија со прилог уверение за завршени додипломски студии (задолжително) и уверение од завршени мастер студии, преку полето

"Брза Апликација".

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Право изнесува 23.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде