Vrabotuvanje.com - Референт на он-лајн продажба - Скопје - ĐAK d.o.o. Beograd
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референт на он-лајн продажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • ĐAK d.o.o. Beograd

Kомпанијата Đak e формирана со идеја дека најпопуларните спортски брендови , препознатливи по услугата и стабилното работење, внесе здрав дух во сите сегменти од живењето.Со најдолга традиција на пазарот работиме преку две децении.
 
Нашата цел е сигурна купување на спортска опрема и задоволството на нашите купци, додека континуитето тна стабилното работење го негуваме одговорно кон нашите вработени.
 
Нашата спортска фамилија ја сочинуваат преку 700 вработени и преку 90 малопродажни објекти во Србија и во регионот. Во неа секогаш се добредојдени луѓе со константна цел за подобар учинок, за учење и за унапредување во работата. По тој повод, потребна ни е личност за работно место: 
 
Референт  на он-лајн продажба  
Место на работа: Скопје
 
 
Главни задолженија:
 • Примање на телефонски повици од купувачи
 • Одговарање на потребите на купувачите преку телефон,е-маил и друштвени мрежи
 • Давање на достапни информации и совети на купувачите за понуди, актуелни акции, онлајн продажба, процедура и правилник на работата
 • Проверка на статусот на нарачки направени по пат на он-лајн и каталошка продажба
 • Изработка на фактури за он-лајн и каталошки нарачки по потреба
 • Собирање и евентирање на податоци превземени од страна на купувачите во пропишана форма.
 • Контрола и пратење на примени барање од купувачи во насока на нивно ефективно решавање
 • Евидентирање на податоци земени од страна на купувачите во пропишаните форми
 • Водење на евиденција на жалби на купувачите
 • Ажурирање евиденцијата за он-лајн и каталошка продажба
 • Комуникација со продавниците за проверка на состојбата на лагер и замена на веќе порачана роба
 • Проследување на точни информации добиени од купувачите кон другите сектори
 
Потребни квалификации:
 • Средна стручна спрема
 • Претходно работно искуство во интернет продажба или во малопродажни системи 
 • Работа во MS Office и интернет
 • Познавање на работа во  ASW  програмот
 • Претходно работно искуство поврзано со изработка на понуди и фактури
 
Можете да очекувате:
 • Позитивна,тимска ,креирана работна атмосфера
 • Динамична работа,со многу предизвици
 • Константно усовршување и развој
 • Право на бонус од прв работен ден
 
Само кандидатите кои ќе влезат во потесната селекција ќе бидат контактирани.
Вашето CV и мотивациско писмо може да ги испратите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде