Vrabotuvanje.com - Техничар за видео надзор и сателитска опрема - Скопје - Спорт Лаиф Трејд
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Техничар за видео надзор и сателитска опрема

Скопје

Рок за пријавување:

 • Спорт Лаиф Трејд

Спорт-Лаиф Трејд ДОО Скопје е трговско друштво чии почетоци датираат од 2007 година. Нашата примарна дејност е од областа игри на среќа, поточно посебни игри на среќа во обложувалници. Љубителите на спортот и пасионираните обложувачи ги опслужуваат околу 900 соработници одлично обучени во повеќе области. 

Ние ги цениме нашите вработени, бидејќи сме убедени дека тим од стручни, посветени и способни кадри се клуч за успешно работење на секоја компанија која се стреми кон континуирано подобрување, развој и унапредување на деловната активност со цел да биде во чекор со светските стандарди во однос на квалитетот на услугите. 
 
Оглас за работно место 
ТЕХНИЧАР ЗА ВИДЕО НАДЗОР И САТЕЛИТСКА ОПРЕМА 
 
 
Работни задачи и одговорности: 
 • Инсталација на видео и аудио системи
 • Инсталација на сателитска опрема
 • Инсталирање на Drim box
 • Инсталирање на MaxTV
 • Конфигурација и инсталација на активна и пасивна мрежна опрема
 • Подготовка за инсталација на видео надзор
 • Техничка поддршка на подружници на територија на цела Р.Македонија
 • Врши и други работи по налог на раководителот за логистика 
   
Потребни квалиикации: 
 • Познавање на англиски јазик
 • Возачка дозвола “Б” категорија - активен возач
 • Познавање на копјутерски мрежи
 • IV степен стручна подготовка
 • Насоченост кон тимска работа како и способност за самостојна работа

Ние нудиме: 
 • Работа во една од најперспективните компании во оваа област
 • Вреднување и наградување на вашата работа и залагање
 • Стабилна и позитивна работна атмосфера во професионален, динамичен и млад тим во пријатно работно опкружување
 • Предизвик, стабилност и можност за учење и напредување
 • Континуирано усовршување
 • Тим билдинг активности
 • Можност за напредување на повисока позиција 
Сите заинтересирани може да аплицираат со испраќање на својата професионална биографија преку полето Брза Апликација.
 
Бидете дел од тимот на SPORTLIFE, Ве очекуваме!
 
Друштво за промет и услуги Спорт-Лаиф Трејд ДОО Скопје со седиште на Ул.Борис Трајковски бр.198А Кисела Вода Скопје, води посебна грижа за заштита и доверливост на вашите личните податоци.
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде