Vrabotuvanje.com - Администратор - Тетово - Тетово - Друштво за меѓународен и внатрешен превоз на стоки ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Администратор - Тетово

Тетово

Рок за пријавување:

 • Друштво за меѓународен и внатрешен превоз на стоки ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО Скопје

Друштво за меѓународен и внатрешен превоз на стоки ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО - Скопје

Основана во 2013 година, Фалкон Логистик е успешна македонска компанија која се занимава со давање на логистички услуги на домашни и странски компании. Со тим од 40 вработени и канцеларии во 14 градови низ Македонија, компанијата навистина ги поместува гранциите за квалитет во обезбедување на поштенски, курирски и логистички услуги. Станете и вие дел од приказната на Фалкон Логистик!

Заедно со својата сестринска компанија Викторија Шпед од Скопје, компанијата има годишен обрт од скоро 5 милиони евроа, а во портфолиото на Фалкон Логистик се наоѓаат едни од најголемите македонски, европски и светски брендови од областа на автоиндустријата, аутомотив секторот, конзумер електроникс, ИТ секторот и, секако, стоките за широка потрошувачка.

ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО
има потреба од следната работна позиција:

АДМИНИСТРАТОР
Реон: Тетово

Опис на работна позиција:

 • Води потсетник за закажување состаноци со клиенти;
 • Води евиденција за користење на средствата за репрезентација;
 • Прима клиенти и ги насочува и ги упатува со модалитетите на работа;
 • Врши услужни работи сврзани со подигање, испраќање и доставување на севкупната пошта и други материјали за потребите на клиентите;
 • Се грижи за рационално користење на потрошениот материјал;
 • Врши експедиција на готови нарачки и ги предава до назначените клиенти;
 • Ја одржува хигиената во работните простории, објектот и неговата околина;
 • Врши и други работи што ќе му ги довери раководителот на операции или супервизорот, а се во надлежност на администраторското работење.

Потребни квалификации:

 • Oбразование - Средна стручна спрема (4 степен);
 • Задолжително претходно работно искуство од 1 година;
 • Познавање на англиски или друг светски јазик;
 • Познавање на MS Office апликации и користење на Интернет;
 • Пожелна возраст на кандидатот над 23 години;
 • Возачка дозвола Б-категорија.

Ние нудиме:

 • Наградување со дополнителен месечен бонус;
 • Oдлични услови и обука од страна на компанијата.


Доколку сте заинтересирани и соодведствувате со опишаниот профил, Ве покануваме Вашата професионална биографија да ја испратите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде