Vrabotuvanje.com - Продажен асистент - Тетово - Тетово - Sport Vision
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажен асистент - Тетово

Тетово

Рок за пријавување:

 • Sport Vision

Проверете зошто НИЕ СМЕ ЕКИПА!

Спорт Висион има потреба од професионални, комуникативни и креативни
луѓе кои сакаат да бидат дел од нашата Екипа. 
Со цел континуиран развој и унапредување на компанијата, објавуваме оглас за вработување на 

ПРОДАЖЕН АСИСТЕНТ ВО ТЕТОВО

Потребни квалификации и знаења:
 • Образование: ССС / ВСС
 • Работно искуство: пожелно работно искуство на иста или слична позиција
 • Познавање на продажни техники е значајна предност
 • Познавање на англиски јазик – А1 ниво
 • Работа со компјутери: познавање на MS office пакет
 
Главни обврски и одговорности на позицијата:
 • Продажба и услуга на купувачи 
 • Прием и изложување на роба
 • Истакнување на цени, картички за попусти
 • Организација и средување на магацин
 • Одржување на хигиена во малопродажен објект 
 • Примена на стандардите и процедурите за работа дефинирани од рабтодавачот
 • Грижа за имиџот на фирмата
 
Личен профил:
 • Комуникативност и убедливост
 • Спортски дух
 • Способност за работа под притисок 
 • Мотивација за работа во тим.
 
Нудиме:
 • Конкурентна плата и бонус пакети
 • Професионален и пријателски тим
 • Можност за напредок и кариерен развој
 • Стимулативно работно опкружување

Кандидатите кои имаат интерес за позицијата и се препознаваат во бараниот профил, ги покануваме да аплицираат. Апликацијата, со Вашето CV и Мотивационо Писмо, испратете ја преку полето Брза Апликација со назнака “Продажен асистент - ТЕТОВО” најдоцна до 05.08.2020 година. 


Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани.

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде