Vrabotuvanje.com - Мерчендајзер / Комерцијалист - Велес - Супер Петка
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Мерчендајзер / Комерцијалист

Велес

Рок за пријавување:

 • Супер Петка
СУПЕР ПЕТКА
вработува:
МЕРЧЕНДАЈЗЕР / КОМЕРЦИЈАЛИСТ​

Работни обврски:

 • Редовна посета, нарачки и изложување на производите на 5ка во Жито Маркети;
 • Уредување на асортиманот по претходно дефинирани мерчендајзинг стандарди;
 • Почитување и следење на предходно утврдениот рут план на посета;
 • Активно следење, забележување и известување за тековната конкуренција;
 • Превземање на одговорност за рационално поставување и користење на рекламниот материјал.

Потребни квалификации:

 • Задолжително средно образование;
 • Возачка дозвола Б - категорија, искусен возач;
 • Тимска работа;
 • Комерцијална ориентација;
 • Фокус кон клиентите.

Способности, вештини и лични квалитети:

 • Развиени комуникациски вештини;
 • Креативност;
 • Натпреварувачки дух;
 • Ентузијазам;
 • Професионален однос кон работата;
 • Одговорна и лојална личност;
 • Самоиницијативност и посветеност.

Сите кандидати кои се заинтересирани, може да испратат CV преку полето
"Брза Апликација".

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде