Vrabotuvanje.com - Асистент - Финансиски консалтинг (м/ж) - Скопје - ИНТЕРНАЦИОНАЛ МЕНАЏМЕНТ БРОКЕРС ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент - Финансиски консалтинг (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

 • ИНТЕРНАЦИОНАЛ МЕНАЏМЕНТ БРОКЕРС ДООЕЛ
 • Адреса: Булевар Крсте Мисирков 61/1-3, 1000 Скопје

Асистент - Финансиски консалтинг (м/ж)

Ние бараме високо мотивирани луѓе кои се подготвени да се развиваат во делот на финансиските услуги. Со нашата поддршка, ќе станете дел од признаена, почитувана компанија која нуди:

 • Договор за работа;
 • Бесплатна обука;
 • Полно работно време (понеделник-петок 08:30-17:30ч);
 • Динамична и позитивна работна средина;
 • Разумна плата согласно постигнати резултати;
 • Дополнителни бонуси за поттик;
 • Можност за развој на кариерата.

Барања:

 • ССС/ВСС 
 • Добро познавање на англискиот јазик ќе се смета за предност;
 • Комуникативни и организациски вештини;
 • Стабилност, активност, посветеност;
 • Добра компјутерска писменост;
 • Посветен пристап кон клиентите.

Одговорности и соработка:

 • Воспоставување контакт со нови и одржување добри односи со тековниѕе клиенти;
 • Општа деловна одговорност за клиентите кои им се доверени;
 • Соработка со искусни трговци и аналитичари;
 • Спроведување на одредени деловни цели и планови на компанијата;
 • Поддршка од повисок менаџмент;
 • Организирање и планирање на трговски состаноци;
 • Работа со база на податоци;
 • Маркетинг и продажба на финансиски услуги преку појдовни телефонски разговори;
 • Истражување на пазарот на пазари, подготвува и обезбедува периодични информации за нивниот статус и трендови за своите клиенти.

Ако ги исполнувате нашите барања и сте заинтересирани за позицијата, Ве молиме испратете ажурирана биографија преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде