Vrabotuvanje.com - Прехранбен технолог за храна - Куманово - Куманово - ДЕТОИЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Прехранбен технолог за храна - Куманово

Куманово

Рок за пријавување:

 • ДЕТОИЛ

ДЕТОИЛ ДОО - КУМАНОВО
објавува оглас за следната работна позиција

ПРЕХРАНБЕН ТЕХНОЛОГ ЗА ХРАНА
Реон Куманово
 

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:
 • Високо образование/Технолошки факултет;
 • Солидно познавање на англиски јазик;
 • Користење на MS Office пакетот;
 • Иновативност, одговорност и иницијативност;
 • Организациски способности и тимска работа;
 • Желба за постојано учење, лично и професионално надоградување.

ОПИС НА РАБОТНОТО МЕСТО

 • Организира и координира производство согласно план на производство;
 • Контрола на целокупното производство, предлага мерки и решенија за подобрување на истото;
 • Учествува во имплементација на стандарди за безбедност на храна;
 • Следи и координира стандарди;
 • Контрола на производни процеси за квалитет;
 • Води документација;
 • Следи и имплементира законски и подзаконски акти;
 • Следи светски трендови во доменот на технологијата и технолошки решенија;
 • Развој на нови производи и развој и контрола на квалитет;
 • Задолжен/а за воспоставување, спроведување и контрола на стандардите согласно законската регулатива; 
 • Задолжен/а за одржување на системот за безбедност на храна и управување со квалитет со цел да овозможи производство на здравствено исправни производи кои ги исполнуваат законските регулативи и барањата за квалитет, како и задоволувањата на барањата на потрошувачите; 
 • Задолжен/а за управување со квалитетот со воспоставување и одржување на целокупната потребна документација;
 • Воспоставува комуникација со клиентите со цел подобрување на квалитетот на целокупното работење и техничките перформанси; 
 • Ги контролира постапките при испорака на готов производ; 
 • Контрола на работење на магацини и подружници за здрава храна;
 • Проверка и одобрување на спецификации на производи и етикетирање;
 • Следење на светски трендови во доменот на технологијата и технолошки решенија за производство.

Вработениот е со редовно работно време и секако му се платени сите придонеси.
 
Сите заинтересирани кандидати вработени во компанијата можат да аплицираат доколку сметаат дека ги исполнуваат бараните компетенции и услови со испраќање на своето CV преку полето Брза Апликација или да се јават на телефонски број 070/342-758.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Фармација и Биотехнологија изнесува 36.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде