Vrabotuvanje.com - Офис асистент - Скопје - Финансиско друштво ТИГО Фајнанс
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Офис асистент

Скопје

Рок за пријавување:

 • Финансиско друштво ТИГО Фајнанс
 
ТИГО Фајнанс е водечка финтек компанија во регионот која обезбедува обсег на финансиски услуги. Врз основа на докажаното искуство и достигнувања во индустријата со седиште во Скопје, компанијата има за цел да понуди микрофинансиски услуги на физички лица на наједноставен и  најбрз начин. 
 
 
Дали и вас ви е важно колку и нам  постојано да ги подобрувате вашите професионални вештини, напредувањето во кариерата и рамнотежата помеѓу работата и приватниот живот? Со нас, можете да ги живеете секој ден сите овие вредности. 
 
 
Нашите вработени се нашата најголема вредност и тие го прават Тиго неверојатно место за учење, работа и создавање на нивната и нашата иднина. Сакаме секој ден да го чувствуваме како можност и да бидеме опкружени со оптимизам и креативност. 
 
Поради брзиот раст на компанијата нудиме одлична можност за вработување на
 
ОФИС АСИСТЕНТ
 
 

Вистинскиот кандидат за оваа позиција е проактивен и флексибилен. Поседува одлични организациони и комуникациски способности. Внимава на детали, може да работи паралелно две работи и одлично менаџира со времето. 
 
 
Позицијата вклучува: 
 • Спроведување и водење посебна грижа за усогласеноста на работата на друштвото согласно Законот за архивски материјал и познавање на архивско работење; 
 • Води евиденција, архивира, скенира и спроведува дописи, фактури, договори и останат вид на документи кои произлегуваат од секојдневното работење; 
 • Води општи административни работи, врши прием и испраќање на поштенски пратки; 
 • Врши прием и спроведување на странки во главното седиште на Друштвото; 
 • Води евиденција, набавува и контролира нарачки на канцелариски, хигиенски и останати материјали за потребите на вработените во сите подружници на друштвото (работните простории, кујни, тоалети); 
 • Се грижи за непречено извршување на сите административни активности и комуникација со добавувачите; 
 • Дава поддршка во интеграцијата на новите вработени во организацијата на Друштвото; 
 • Работи под надзор на Асистент на Извршен Директор; 
 
Профил на кандидат: 
 • Искуство на иста позиција се смета за предност 
 • Одлични комуникациски вештини 
 • Одлични организациони способности 
 • Внимание на детали  
 • Професионалност и почитување на бизнис култура 
 • Флексибилност за извршување на работните задачи во динамична средина 
 
Услови од компанијата: 
 • Работно време понеделник до петок 08.00-16.00 часот 
 • Редовна фиксна плата 
 • Современи работни услови во брзорастечка компанија 
 • Пристап до напредна технологија  
 • Позитивна енергија и пријатна работна средина  
 • Тимска работа и хармонија  
 
Доколку сметате дека сте вистински кандидат кој може да придонесе во градење цврсто фокусирана организациска култура, Ве молиме испратете Ваша биографија на македонски јазик преку полето Аплицирај. Компанијата  е работодавач кој нуди еднакви можности за сите. Со аплицирање на овој профил, вашата апликација ќе стане дел од нашата база на потенцијални кандидати. 
 
 
Финансиско друштво ТИГО Фајнанс ДООЕЛ Скопје
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде