Vrabotuvanje.com - Дипломиран фармацевт - Скопје - Panterfax
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дипломиран фармацевт

Скопје

Рок за пријавување:

За Пантер Факс ДООЕЛ:

Фирмата Пантерфакс е основана во 1991 година кога во Скопје е почната работа со Продавница во Мавровка на техника и потоа со продажба на ТВ опрема за ТВ Станици. Продажбата е проширена на CCTV опрема, банкарска опрема и телефонски централи.

Од 2007 отворена е подружница ПАНТЕРФАРМ која работи со додатоци за исхрана и гранични лекови кои се во продажба во повеќе аптеки низ Македонија и во ланец на Дистрибуција на неколку веледрогерии. Има 9 вработени и една продавница.

Се наоѓаме во Дебар Маало до Скопски мерак, позади Градежен Факултет.

Во продажбата на Пантерфарм вклучена е и медицинска опрема која е интересен дел од продажбата, како Пациент монитори, Oxigen kонцентратори, ECG, прочистувачи на воздух и друго.

Поради проширување на својот тим подружница Пантерфарм 
има потреба од:

ДИПЛОМИРАН ФАРМАЦЕВТ

Потребни квалификации:

  • Високо образование - Дипломиран Фармацевт;
  • Положен државен испит;
  • Со или без работно искуство;
  • Познавање на MS Office;
  • Познавање на Англиски јазик.

Посакувани способности и вештини:

  • Развиени комуникациски вештини;
  • Стручност и елоквентност;
  • Одговорност и организираност;
  • Флексибилност за соработка со широк профил на луѓе;
  • Професионален и љубезен однос.

Доколку сте заинтересирани, испратете ја Вашата биографија (CV) преку полето ​"Брза Апликација".

За повеќе информации, посетете ја нашата веб страна http://panterfarm.mk/

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Фармација и Биотехнологија изнесува 36.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде