Vrabotuvanje.com - Раководител на маркет во Битола - Битола - Жито маркети
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Раководител на маркет во Битола

Битола

Рок за пријавување:

 • Жито маркети

„Жито маркети“ има потреба од вработување на персонал за работа на позиција:

РАКОВОДИТЕЛ НА МАРКЕТ ВО битола

 
Потребни квалификации:
 • Средно или високо образование
 • Претходно работно искуство минимум 2 години во иста или слична дејност
 • Работно познавање на Microsoft Office : Word, Excel 
 • Аналитичен, ориентиран кон успех, раководни и лидерски способности, високо развиено чувство за координирање на трошоци и економичност. 
 • Јаки организациски, комуникациски вештини, можност за работа со рокови и под притисок
Работни задачи: 
 • Одговорност за целокупната стока, состојбата и изгледот на маркетот 
 • Контрола во маркетот и придружните простории
 • Одговорост за водење на книговодствена  евиденција во маркетот
 • Го организира, раководи, контролира и едуцира персоналот во маркетот  според стандардите и правилниците на компанијата
 • Обезбедува оптимални залихи на производи
 • Обезбедува љубезен и учтив однос кон сите купувачи и така ги заджува старите и привлекува нови купувачи, како и постојан раст на прометот
 • Ги спроведува мерките за максимална економичност во работењето и текот на сите процеси во работењето на маркетот
 • Ги спроведува информациите и упатствата за работа од претпоставените
 • Информира за проблемите на маркетот и ги отстранува соогласно овластувањата
 • Предлага мерки за отклонување на проблеми, унапредување на работењето и успешноста
 • Обезбедува примена на сите (квалитативни и сигурносни ) стандарди во работењето на маркетот, соогласно важечките закони, правилата и нормите на компанијата
 • Ги извршува сите други работи од делокруг на своето работно место соогласно укажаната моментална потреба, по налог на претпоставениот  или Работодавачот
Ние нудиме:
 • Пријатна работна атмосфера 
 • Регрес и платен одмор согласно Законсите нормативи
 • Можност за професионален развој и унапредување
 • Работно време 40 часа неделно
   

Молбите со наведено завршено образование, работно искуство и контакт телефон да се испратат на следната адреса:  vrabotuvanje@zito.com.mk

Напомена:
САМО апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Менаџмент изнесува 39.113 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде