Vrabotuvanje.com - Адвокат - Скопје - ВЕРИ КОНСАЛТИНГ ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ВЕРИ КОНСАЛТИНГ ДООЕЛ Скопје
 
 
 
 
 
Етаблирана адвокатска канцеларија со изградено реноме која обезбедува широк спектар на правни услуги на своите клиенти го проширува својот тим и има потреба од:
 
АДВОКАТ
 

Ќе ви биде потребно:

 • Претходно работно искуство како адвокат (2-5 години),
 • Претходно искуство во застапување во судски постапки,
 • Одлично познавање на MS Office пакетот,
 • Одлично познавање на англиски јазик или друг интернационален јазик,
 • Одлични пишани и вербални комуникациски вештини,
 • Високо изградени вештини за градење и одржување на добри односи со клиенти,
 • Способност за индивидуална работа, но и работа во тим,
 • Добри организациски вештини и капацитет за фокусирање на детали,
 • Високо ниво на интегритет и професионална одговорност,
 • Пожелно е поседување на возачка дозвола за Б-категорија.
 
Оваа улога претставува одлична можност за учење и напредување во една динамична, полна со предизвици и професионална средина.
 
Доколку сте заинтересирани и ги задоволувате горенаведените критериуми, ве молиме испратете е-маил апликација пропратена со ваша биографија (CV) и писмо за интерес преку полето Брза Апликација, најдоцна до 10 август 2020 година.
 
При испраќање на е-маил апликацијата во насловот (subject) на е-маилот наведете: „Апликација за АДВОКАТ„
 
 
 

 

 

 

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Право изнесува 23.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде