Vrabotuvanje.com - Презентер-Продавач во маркет - Скопје - АГРОТЕХНА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Презентер-Продавач во маркет

Скопје

Рок за пријавување:

 • АГРОТЕХНА
 • Адреса: Ул. Христо Татарчев 1 бр.21а К.Вода, 1000 Скопје

ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ
Работна позиција:

ПРЕЗЕНТЕР ПРОДАВАЧ во маркет

Потребно образование, работно искуство, квалификации и вештини:

 • Минимум средно образование;
 • Поседување на вештини за продажба;
 • Претходно работно искуство во продажба на бела техника, ќе се смета за предност;
 • Познавањето на странски јазик ќе се смета за предност;
 • Уредно персонално досие.

Личен профил:

 • Комуникативност, организираност и одговорност;
 • Способност за тимска работа;
 • Лојалност, иницијативност, темелност, енергичност.

Ваша задача: 

 • Услужување на купувачите и продажба на мали апарати за домаќинство и бела техника;
 • Работа со документи поврзани со секојневното функционирање;
 • Континуирано учење на техничките карактеристики на производите за продажба;
 • Други работни задачи поврзани со секојневното функционирање на продажниот салон.

Што нудиме?

 • Одлични услови за работа во средина со амбициозен и професионален тим;
 • Континуирана обука и можност за напредување;
 • Плата по договор;
 • Работа во смени.

Општи правила за аплицирање:

 • Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот);
 • Назнака на позицијата за која се аплицира;
 • Согласно Законот за заштита на лични податоци Ве молиме во текстот на е-поштата да наведете дали прифаќате Вашите податоци да се чуваат во збирката за идни вработувања во АгроТехнА Атанас и др. ДОО увоз-извоз Скопје или сакате Вашите лични податоци да бидат уништени по истекот на активниот оглас. Доколку нема никаква напомена од Ваша страна, податоците ќе бидат уништени.

Доколку сте заинтересирани за интересна и динамична работа, а воедно го поседувате потребното образование, работно искуство, квалификации, вештини и личен профил за успешно извршување на работните задачи на работното место  испратете ја Вашата кратка биографија преку полето Брза Апликација, со назнака:  “Оглас за ПРЕЗЕНТЕР- ПРОДАВАЧ”.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде