Vrabotuvanje.com - Бесплатен почетен курс за програмирање - Прилеп - МИКРОСАМ Прилеп
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Бесплатен почетен курс за програмирање

Прилеп

Рок за пријавување:

  • МИКРОСАМ Прилеп

БЕСПЛАТЕН ПОЧЕТЕН КУРС ЗА ПРОГРАМИРАЊЕ

Академија Микросам, Прилеп организира бесплатен почетен курс за програмирање. Курсот ќе започне на 07.10.2020 и ќе се изучува Програмирање во С++.

Предавањата во текот на курсот ќе ги држат искусни и докажани инженери. Микросам на учесниците им ги обезбедува сите услови за посетување на курсот. 

Сите заинтересирани кандидати треба да се спремни за одговарање на предизвиците со кои ќе се соочат за време на курсот. Не е потребно да имате предзнаење од програмирање.

Изборот на курсисти ќе се одвива преку влезно селекционо тестирање кое ќе се спроведе на 01.10.2020, ќе се тестира логичко размислување. 

Конкурсот трае до 30.09.2020.
Пријавете се на 075 226 411; 048 400 100,
или преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде