Vrabotuvanje.com - Дипломиран фармацевт или фармацевтски техничар - Македонски Брод - ЕУРО-ФАРМ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дипломиран фармацевт или фармацевтски техничар

Македонски Брод

Рок за пријавување:

 • ЕУРО-ФАРМ


 

 
Фармацевтската компанија ЕУРОФАРМ е основана во средината на 2000-та година, кога во Скопје е отворена првата аптека од ланецот аптеки ЕУРОФАРМ. Од тогаш до денес евидентен е постојан подем во развојот и унапредувањето на компанијата. Денес Еурофарм е компанија во чии склоп влегуваат 105 аптекi ширум Македонија и веледрогерија која е високорангирана според прометот со лекови на територијата на Р.Македонија. Бројот на вработени исто така е во постојан пораст. Во нашата компанија моментално се вработени 450 лица од најразличен профил (215 од нив се дипломирани фармацевти а останатите се фармацевтски техничари и друг технички персонал).
 
Активно сме вклучени и во подршка на научните и културните настани во Р.Македонија преку подршка на социо-хуманитарни акции и институции.
 
Во моментов имаме потреба од проширување на својот тим, на позиција
 
Дипломиран фармацевт или Фармацевтски техничар

 

Потребни квалификации:
 • ВСС / ССС фармацевтски факултет или средно фармација
 • Работа со компјутери

Посакувани карактеристики:
 • Развиени комуникациски особини
 • Стручност и елоквентност
 • Одговорност
 • Флескибилност за соработка на широк профил на луѓе
 • Професионален и љубезен однос
 • Позитивен став
 • Предност искуство
   
Сите заинтересирани кандидати нека ги достават своите CVа преку полето Брза Апликација, со назнака за работа во аптека во Македонски Брод.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде