Vrabotuvanje.com - Фармацевтски техничар и Дипломиран фармацевт - Скопје - АКАЦИЈА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Фармацевтски техничар и Дипломиран фармацевт

Скопје

Рок за пријавување:

 • АКАЦИЈА
 • Адреса: ул.Козле бр.88 лок.3-4 Карпош, 1000 Скопје

ПЗУ Аптека Акација е здравствена установа која повеќе од 25 години работи на високо и професионално ниво, нудејќи посебна грижа и внимание на секој пациент поединечно.

ПЗУ Аптека Акација го проширува својот тим и има потреба од:

ФАРМАЦЕВТСКИ ТЕХНИЧАР“ и „ДИПЛОМИРАН ФАРМАЦЕВТ

Посакувани карактеристики на кандидатите се:

 • Самоиницијативност за продажба;
 • Желба за постојано надградување;
 • Способност за тимска работа;
 • Развиени комуникациски вештини со пациенти;
 • Професионален и љубезен однос.

Потребни квалификации за „Фармацевтски техничар“

 • ССС медицинско училиште – Фармацевтски техничар (со уверение за положен стручен испит);
 • Со или без работно искуство (кандидатите со работно искуство имаат предност);
 • Познавање на Англиски јазик;
 • Работа со компјутери.

Потребни квалификации за работно место „Дипломиран фармацевт“

 • ВСС Стручна Спрема - Дипломиран фармацевт (лиценца за работа);
 • Со или без работно искуство (кандидатите со работно искуство имаат предност);
 • Познавање на Англиски јазик;
 • Работа со компјутери.
 
Работното време е во две смени.
 
Ние нудиме постојана надоградба на знаењето во областа на Фармацијата со константно вложување во нашите вработени и одлични услови за работа во пријатна работна средина.
 
Ве охрабруваме да аплицирате и заедно да започнеме успешна приказа.
 
Своето резиме можете да го испратите преку полето Брза Апликација или директно на следната адреса - ana_akacija@yahoo.com.
 
Тел. за контакт: 070369442; 070395313.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Фармација и Биотехнологија изнесува 36.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде