Vrabotuvanje.com - Градежен техничар - Скопје - Спорт Лаиф Трејд
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Градежен техничар

Скопје

Рок за пријавување:

 • Спорт Лаиф Трејд

Друштво за производство и услуги СПОРТ-ЛАИФ ТРЕЈД ДОО Скопје за
потребите на својата сестринска компанија

Доколку сакате да бидете дел од успешниот тим на ЈЕС ГЛОБАЛ ДООЕЛ Скопје , работодавач кој нуди  еднакви можности, посветен на ангажирање на разновидна работна сила и одржување на инклузивна култура каде ќе можете да ја изразите Вашата визија, да го примените своето знаење и да изградите успешна кариера аплицирајте на следниот 
 
 
Оглас за работно место
ГРАДЕЖЕН ТЕХНИЧАР - 3 (три) извршители
 
 
Потребни квалиикации:
 • ССС – средно образование (Градежен техничар)
 • Пожелно е работно искуство во струката 3 (три) години
 • Познавање на MS Office пакетот и интернет
 • Поседување возачка дозвола Б категорија
 
Работни задачи и одговорности:
 • Ја координира, организира и издава наредби и упатства во врска со работата на техничкиот и оперативниот оддел
 • Учествува во решавање на проблемите кои се делокруг на работата на извршителите
 • Одговорен е за матерјалите и алатите кои ги користат при извршување на задачите
 • Врши контрола на работењето и учествува во креирање извештаи за работењето на одделот
 • Координација со раководното лице на градилиштето и надзорниот орган
 • Одговара за работата во рамките на своите овластувања
 • Врши анализа на терен со давање конкретни предлози за решавање проблеми на терен
 • Извршува соодветни задачи за работната позиција предвидени во правилникот за систематизација на Друштвото
 
Компанијата нуди:
 • Плата за огласеното работно место во зависност од ангажманот и стручната оспособеност
 • Работните места се отворени за теренска работа
 • Кариерен развој стручно оспособување и преквалификација односно доквалификација согласно со потребите на Друштвото
 • Мотивирачки месечен надоместок и пакет бенефиции за успешно работење
 
Личен профил и вештини:
 • Способност во организирање на ресурси и поставување на приоритети
 • Одлични организациски вештини со флексибилен пристап кон работите и ориентираност кон изнаоѓање решенија
 • Тимска работа и кооперативност
 
Кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови потребно е да го достават своето CV преку полето Брза Апликација со назнака: ”Градежен техничар” .
 
Апликациите без назнака нема да бидат контактирани.
 
ЈЕС ГЛОБАЛ ДООЕЛ со седиште на Ул.Борис Трајковски бр.198 А Кисела Вода Скопје , води посебна грижа за заштита на лични податоци и за доверливост со Вашата апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде