Vrabotuvanje.com - Возач/Доставувач - Скопје - Друштво за трговија,промет и услуги ДУОПАК ГРОУП ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возач/Доставувач

Скопје

Рок за пријавување:

 • Друштво за трговија,промет и услуги ДУОПАК ГРОУП ДООЕЛ увоз-извоз Скопје

ДУОПАК ГРОУП ДООЕЛ Скопје,
компанија специјализирана за увоз и дистрибуција на амбалажа за еднократна употреба,
има потреба од следната работна позиција:

ВОЗАЧ / ДОСТАВУВАЧ

Потребни квалификации:

 • Минимум завршено средно образование;
 • Возачка дозвола Б – категорија / активен возач;
 • Општо познавање на MS Office програмите и интернет;
 • Постојано место на живеење во Скопје;
 • Работно искуство на слична или иста позиција ќе се смета за предност.

Опис на работата:

 • Утовар, превоз и дистрибуција на трговската стока;
 • Водење грижа за техничката исправност на возилото, хигиена и редовно одржување;
 • Водење уреден патен налог и грижа за документацијата за возилото и трговската стока која
 • се дистрибуира;
 • Почитување на правилата и процедурата во работењето.

Потребни вештини и способности:

 • Динамична личност, насочена кон остварување на резултати;
 • Подготвеност за тимска работа;
 • Професионално однесување;
 • Флексибилност за работа на терен;
 • Способност за работа под притисок и со кратки рокови.

Доколку сте заинтересирани и ги исполнувате горенаведените услови испратете кратка биографија (CV) и мотивациско писмо преку полето "Брза Апликација" со задолжителна назнака “Оглас за вработување – возач/доставувач” најдоцна до 24.09.2020 година.

НАПОМЕНА: Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде