Vrabotuvanje.com - Проект менаџер - Скопје - ФД M Кеш Македонија ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Проект менаџер

Скопје

Рок за пријавување:

 • ФД M Кеш Македонија ДООЕЛ Скопје
 

Финансиско друштво M Кеш Македонија ДООЕЛ Скопје е небанкарска финансиска институција, специјализирана за брзо одобрување и исплата на мали, необезбедени потрошувачки кредити.

Финансиско друштво М КЕШ Македонија е финансиска институција, дел е од Management Financial Group (MFG), која обезбедува финансиски услуги во Бугарија, Украина, Романија, Полска, Чешка и Македонија.

Како резултат на брзата експанзија како преку онлајн услугите така и преку директната услуга во Продавниците за пари и одржување на позицијата лидери на пазарот, ФД М КЕШ Македонија ДООЕЛ Скопје има потреба од Проект менаџер.

Примарната цел на проект менаџерот е преку соодветно планирање, водење и координирање на проекти да придонесе за успешно рабоење на компанијата. Проектниот менаџер игра клучна улога во  остварување на стратегијата на компанијата.

Опис на работни задачи:

 • Организирање контролира и управување со планирањето и спроведувањето на доделениот проект;
 • Дефинирање на  целите, обемот на проектот и очекуваните резултати;
 • Дефинирање на задачите на проектот и обезбедување ресурси;
 • Подготовка на  буџет на доделениот проект, управување со истиот  и следење на трошоците;
 • Развивање методи и техники за контрола на доделениот проект, проценка на ризик;
 • Подготвува план и распоред за термините во секоја фаза од доделениот проект;
 • Утврдување на  членовите на проектниот тим, ја координира нивната работа и им помага во процесот на имплементација на проектот;
 • Развивање стратегија за комуникација со проектниот тим и предлага план за комуникација;
 • Иницирање и организирање состаноци со проектниот тим за идентификување и решавање на проблемите;
 • Следење на  спроведувањето на роковите на проектот во секоја фаза;
 • Подготвување проценка за квалитетот и резултатите од завршените проекти и известува за нив до неговиот директен менаџер.

Потребни квалификации:

 • Високо обраование;
 • Минимум две години искуство во водење проекти, односно искуство на иста или слична позиција:
 • Ќе се смета за  предност доколку има искуство во финансиски сектор;
 • Искуство во менаџирање проекти;
 • Познавање на Scrum и Kanban програм;
 • Одлично познавање на MS Office пакетот;
 • Одлично познавање на Англиски јазик.

Очекувани способности и вештини:

 • Одлични аналитички вештини;
 • Напредни комуникациски вештини;
 • Напредни вештини за пишување;
 • Вештина за работа на повеќе проекти и менаџирање на сопственото време;
 • Основно ниво на техничко знаење;
 • Способност за тимска работа;
 • Посветеност.

Ние нудиме:

 • Компетитивна плата;
 • Пријателска работна атмосфера;
 • Динамична и одговорна работа со постојан раст;
 • Работа со тим од професионалци и индивидулаци, кои веруваат во интегритет,тимска работа и отворена комуникација;
 • Можност за внатрешни и надворешни обуки за усовршување во областа.
   

Испратете го вашето CV или мотивационо писмо преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Менаџмент изнесува 39.113 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде