Vrabotuvanje.com - Конструктор - Скопје - КАЗ ГРУП Илинден
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • КАЗ ГРУП Илинден

КАЗ ГРУП ДОО Илинден, за своите потреби објавува оглас за вработување на:

КОНСТРУКТОР
2 извршители

Опис на работни задачи:
 • Изработка на едноставни/сложени проекти, технички цртежи, студиии, елаборати, извештаи и ревизии
 • Познавање на материјалите, начинот на изработка и развој на производство
 • Читање на технички цртежи
 • Припрема на документи за тековно  работење
 • Комуникација со клиенти, институции и компании
 • Учествување во изготвување на каталошки материјал
 • Следење и примена на нови технологии и подобрени работни процеси
 

Потребни квалификации:
 • Завршено високо образование – дипломиран машински инженер 
 • За предност се смета активно користење на софтвери AutoCAD и SolidWorks 
 • Високо ниво на компјутерски вештини 
 • Високо ниво на комуникациски и организациски способности 
 • За предност се смета претходно работно искуство
 

Што нудиме:
 • Компетитивни месечни примања на пазарот на трудот во РМ
 • Работа во безбедна и здрава околина со почитување на сите норми за безбедност и здравје при работа
 • Можност за професионално усовршување, обука и напредок на работното место
 • Обезбеден автобуски превоз до работното место и назад
   
 
Доколку сте заинтересирани и ги исполнувате наведените квалификации, потребно е да доставете кратка биографија, преку полето Брза Апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде