Vrabotuvanje.com - Градежен техничар - Штип - Градежен институт МАКЕДОНИЈА АД-Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Градежен техничар

Штип

Рок за пријавување:

 • Градежен институт МАКЕДОНИЈА АД-Скопје
 
 
Посветеноста и одржувањето на највисоки стандарди на професионализам, постојаната потрага по иновативни решенија и прифаќањето на нови можности со цел постигнување на најдобри резултати, повеќе од 4 децении го издигнуваат Градежен Институт МАКЕДОНИЈА АД Скопје како лидер меѓу градежните компании во обезбедување специфични услуги во градежништвото.
 
Доколку сакате да бидете дел од успешниот тим на Градежен Институт МАКЕДОНИЈА АД Скопје, каде ќе можете да ја остварите Вашата визија, креативност, да го примените своето знаење и да изградите успешна кариера, аплицирајте на следниот
 
 
О Г Л А С
ЗА РАБОТНО МЕСТО
 
1 (еден) градежен техничар за работа во Лабораторија Штип со следниве,


Неопходни компетенции:

 • Средно образование ССП (градежен техничар);
 • Со или без работно искуство (предност ќе имаат кандидатите со работно искуство);
 • Познавање на англиски јазик;
 • Работа со компјутери (MS Office, Internet, Auto CAD);
 • Поседување возачка дозвола Б категорија;
 • Работниот однос се заснова на определено време во траење од 3 (три) месеци, со можност за продолжување.

Потребни способности и вештини:

 • Организираност и одговорност;
 • Способност за тимска работа;
 • Лојалност, иницијативност, темелност, енергичност;
 • Способност за работа под притисок и кратки рокови.

Клучни одговорности и задачи:

 • Oдговорен е за подготвување на материјалите, алатите, опремата за изведување на сите работи поврзани со дејностите на Завод лабораторија;
 • Врши класификација и обработка на резултатите, техничка обработка и изработува писмен извештај;
 • Помага и учествува во вршењето техничка контрола-надзор на објекти, проект и испитувања и подготвува техничка документација.
 
Дневното работно време на работникот е од 8 часот до 16 часот. 
Неделното работно време изнесува 40 работни часа (од понеделник до петок). 
 
Потребните документи – мотивационо писмо, СV, диплома, овластувања, потврди и др. да се достават во Архивата на ГИ Македонија АД, ул.Дрезденска бр.52 Скопје или преку електронска пошта преку полето Брза Апликација.
 
Телефон за контакт 02/3091-945
 
Огласот трае 30 (триесет) дена од неговото објавување.
 
Изборот на кандидатите ќе биде извршен согласно член 23 од Законот за работни односи.

Само кандидатите кои ќе достават комплетна документација и кои ги исполнуваат бараните услови наведени во огласот ќе бидат вклучени во процесот на селекција. 

Со самото аплицирање на овој оглас, давате согласност Вашите податоци да бидат задржани и користени од компанијата во рок од 6 (шест) месеци.

Градежен Институт МАКЕДОНИЈА АД Скопје води посебна грижа за заштита на лични податоци и за доверливост со Вашата апликација.
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Градежништво, Геодезија и Геологија изнесува 25.150 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде