Vrabotuvanje.com - Администратор во кол центар - Скопје - Скопје - ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Администратор во кол центар - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО

Друштво за меѓународен и внатрешен превоз на стоки ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО - Скопје

Основана во 2013 година, Фалкон Логистик е успешна македонска компанија која се занимава со давање на логистички услуги на домашни и странски компании. Со тим од 40 вработени и канцеларии во 14 градови низ Македонија, компанијата навистина ги поместува гранциите за квалитет во обезбедување на поштенски, курирски и логистички услуги. Станете и вие дел од приказната на Фалкон Логистик!

Заедно со својата сестринска компанија Викторија Шпед од Скопје, компанијата има годишен обрт од скоро 5 милиони евра, а во портфолиото на Фалкон Логистик се наоѓаат едни од најголемите македонски, европски и светски брендови од областа на автоиндустријата, аутомотив секторот, конзумер електроникс, ИТ секторот и, секако, стоките за широка потрошувачка.

ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО
има потреба од следната работна позиција:

АДМИНИСТРАТОР ВО КОЛ ЦЕНТАР
Реон: Скопје

Опис на работна позиција:

 • Постојана комуникација со клиентите;
 • Примање нарачки од клиенти и доделување нарачки на доставувачи;
 • Контактира со клиенти и ги насочува за модалитетите на работа;
 • Собира информации од клиентите за понатамошна соработка;
 • Ажурирање на повратните документи од доставувач - курири и клиенти;
 • Презентираат понуди на поштенски добра и услуги на клиентите.

Потребни квалификации:

 • Oбразование - Средно образование;
 • Задолжително претходно работно искуство од 1 година;
 • Пожелна возраст над 20 години;
 • Познавање на MS Office апликации и користење на Интернет.

Ние нудиме:

 • Редовни месечни примања;
 • Oдлични услови и обука од страна на компанијата.


Доколку сте заинтересирани и соодведствувате со опишаниот профил, Ве покануваме Вашата професионална биографија да ја испратите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде