Vrabotuvanje.com - Доктор по општа медицина - Скопје - ПЗУ РЕ-ВИТА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Доктор по општа медицина

Скопје

Рок за пријавување:

 • ПЗУ РЕ-ВИТА
 • Адреса: Ул.Архиепископ Доситеј бр.15 А, 1000 Скопје
 • Телефон: 078/211-591

 

ПЗО РЕ-ВИТА - Ординација по општа медицина Скопје
има потреба од следната работна позиција:

ДОКТОР ПО ОПШТА МЕДИЦИНА

Потребни квалификации:

 • Високо образование;
 • Пожелно е претходно работно искуство:
 • Положен државен испит;
 • Поседување лиценца за работа;
 • Возачка дозвола Б категорија;
 • Добро познавање на англиски јазик.

Посакувани способности и вештини:

 • Мотивирана и стабилна личност;
 • Лојалност, самоиницијативност, темелност, енергичност;
 • Способност за градење добар однос со пациентот;
 • Развиени комуникациски и организациски способности;
 • Професионалност и деловна етика.

Заинтересираните кандидати кои ги исполнуваат погоре наведените квалификации, ги покануваме да се пријават со својата професионална биографија преку полето "Брза Апликација".

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Здравство и Социјална работа изнесува 23.752 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде