Vrabotuvanje.com - Менаџер за транспорт -Турција - Турција - МАЈАНЦА ШПЕД ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Менаџер за транспорт -Турција

Турција

Рок за пријавување:

 • МАЈАНЦА ШПЕД ДООЕЛ
 • Адреса: ул. 1551 бр. 10, ЈЦС Синтек, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.majancashped.com.mk

МАЈАНЦА ШПЕД Дооел Скопје, е компанија со развиен дистрибутивен систем за збирен и целосен транспорт на стока на Балканот и Европа, со најбрза достава, максимална посветеност и грижа за своите клиенти и нивните потреби.

Долги години, континуирано и успешно работи со сопствен камионски и друг возен парк, професионално организира утовар и истовар на збирен и целосен транспорт на стока на релација Турција/Македонија и обратно, има најголема покриеност на дистрибутината мрежа со завршување на сите царински формалности. 

Поради проширување, компанијата има потреба од вработени кои сакаат да работат и напредуваат.  


Менаџер за транспорт -Турција
(1 извршител)

 

Потребни квалификации:

 • Завршено ССС или ВСС;
 • Одлично познавање на Турски јазик (говорно и писмено);
 • Солидно познавање на компјутери (Microsoft Office I internet);
 • Добри организаторски способности,  висока способност за комуникација;
 • Совесност, смиреност, флексибилност, упорност, амбициозност и посветеност во работата;
 • Сопсобност за тимска работа;
 • Со и без работно искуство во логистика;
 • Возачка дозвола – Б категорија.

 

Одговорности и задачи:

 • Планирање, организација и контрола на транспортот;
 • Изготвува планови и секојдневно го следи;
 • Ги испитува и следи промените на транспортниот пазар;
 • Остварува комуникација со партнерите и корисниците на превозните услуги.

 

Доколку сметате дека ги исполнувате горенаведените услови,
​Вашето CV испратете го преку Брза Апликација.​

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде