Vrabotuvanje.com - Оператор на линија за производство на пластични компоненти - Скопје - ТЕ-ТЕ ПЛАСТ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор на линија за производство на пластични компоненти

Скопје

Рок за пријавување:

 • ТЕ-ТЕ ПЛАСТ ДООЕЛ
 
 

ТЕ-ТЕ ПЛАСТ д.о.о.е.л. е извозно ориентирана компанија која што се занимава со изработка на алати/калапи за бризгање/дување пластика и сериско производство и монтажа на компоненти од пластика. 

За потребите на Секторот за процесирање на пластика нудиме можност за ангажирање на определено време на кандидат за следната позиција:

ОПЕРАТОР НА ЛИНИЈА ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА  ПЛАСТИЧНИ КОМПОНЕНТИ
 

Основни задолженија и одговорности:
 • Контрола на производ според барања за квалитет
 • Контрола на тек на работа на машина за бризгање/дување
 • Контрола на опрема
 • Дополнување на гранулат во сушара
 • Завршна обработка на производ според упатство за работа (рачна доработка, мануелна монтажа, автоматска монтажа)
 • Евиденција на реализиран производ
 • Декларирање на производи
 
Квалификации и компетенции:
 • Средна стручно спрема
 • Со или без работно искуство
 
Способности кои се потребни да се поседуваат:
 • Способност за работа во тим
 • Одговорност и аналитички способности
 • Иницијативност и адаптабилност
 • Организациска способност за работа под притисок и запазување на крајни рокови

Избраните кандидати ќе имаат пробна работа и обука.

Што нудиме?

 • Предизвикувачко и технолошки напредно работно опкружување
 • Можност за професионален развој во согласност со меѓународни стандарди за квалитет
Сите заинтересирани кандидати можат да аплицираат и да достават свое CV преку полето Брза Апликација, со назнака: „ОПЕРАТОР НА ЛИНИЈА ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА  ПЛАСТИЧНИ КОМПОНЕНТИ”. 
Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на разговор. 
 
Те-Те Пласт д.о.о.е.л.
Ул. Борис Трајковски 135,1000 Скопје
T: +389 2 2467 741, Ф: +389 2 2467 742
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде