Vrabotuvanje.com - Референт за продажба - Скопје - БИО ДОМЕСТИК ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референт за продажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • БИО ДОМЕСТИК ДООЕЛ

БИО ДОМЕСТИК ДООЕЛ има потреба од следната работна позиција

Референт за продажба

Работните обврски вклучуваат изработка на понуди за апарати за домаќинство од престижниот германски бренд Miele  и  секојдневна комуникација со претставниците на продажба од регионот и добавувачите.
 
Работното место е во Скопје во продажниот салон на Miele.  
 
Идеален кандидат e доверлива и мотивирана личност,подготвена за совладување на повеќе различни задачи.
Кандидатот е тимски играч, со одлични комуникациски и организациски способности.
 
Потребни квалификации:
 • Завршено високо образование( ВСС);
 • Oдлично познавање на англискиот јазик- читање и пишување;
 • Oдлично познавање  MS Office корисничкиот пакет (Word, Excel, PowerPoint);
 • Добри комуникациски и организациски способности;
 • Искуство во продажба/презентација;
 • Познавање на процес на увоз на роба;
 • Флексибилност и мотивираност;
 • Тимска работа;
 • Редовно следење на конкуренцијата, изготвување на интерни извештаи;
 • Проактивност.

 

Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги достават преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде